Wpis powstał, dzięki współpracy z https://mybaze.com/pl/ Spożywanie posiłków wiąże się z ryzykiem poplamienia swojego ubrania. W artykule poniżej przedstawimy kilka metod na zabrudzenia, dzięki czemu Twoje ulubione spodnie materiałowe będą w idealnym stanie. Musisz zapamiętać sobie bardzo ważną zasadę, która odmieni Twoje życie i już nigdy nie będziesz walczyć z nieprzyjemną plamą. Zanim włożysz zaplamione ubranie do pralki, zapierz wcześniej ciepłą wodą pod kranem.

Takie namoczenie sprawdza się na różnych plamach i zanieczyszczeniach. Kolejna rzecz, na którą warto zwrócić uwagę, to temperatura wody podczas prania. Nie jest to dla każdego tak oczywiste, a to duży czynnik wpływający na usuwanie plam. Dodatkowo warto zastanowić się nad wyborem środków piorących, nie każdy jest odpowiedni do usuwania plam.

Można wręcz w taki sposób sobie tylko zaszkodzić. Bardzo często zwykle domowe sposoby sprawdzają się o wiele lepiej. Używanie plam to dość niebezpieczny zabieg, w którym warto zastosować kilka zasad, aby nie stracić swojego ubrania. Każda plama jest inna, należy do niej podejść indywidualnie. Zabrudzenie, które zostanie źle wyprane może zostać na zawsze. Najlepiej plamy usuwać jak najszybciej - istnieje wtedy szansa na całkowite pozbycie zabrudzenia. Jeśli nie uda Ci się pozbyć plamy domowymi sposobami zawsze możesz skorzystać z pomocy specjalistów w pralni chemicznej.

Jakie występują rodzaje plam i jakie są sposoby ich usuwania?

Nie da się zliczyć wszystkich rodzajów plam i sposobów ich usuwania. Wszystko zależy od materiału ubrania. Jeśli mamy do czynienia z niewymagającym materiałem, do takiego zalicza się na przykład spodnie bawełniane, warto zastosować produkty, które znajdziesz w swoim domu. Zalicza się do nich na przykład ocet, szare mydło, pasta do zębów czy puder dla niemowląt. To najczęstsze i najlepsze produkty, które mają szerokie spektrum zastosowania w zwykłym, codziennym życiu. Zastanawiasz się, jakich produktów używać do konkretnych rodzajów plam? Najważniejsze, abyś określił trwałość koloru na ubraniu oraz czy tkanina z której jest wykonana jest delikatna.

Jak pozbyć się plam z czerwonego wina?

W przypadku plam z czerwonego wina przyda się duża ilość zimnej wody. Jeżeli zależy Ci na szybkim pozbyciu się zanieczyszczenia, udaj się do łazienki i najpierw czystą ściereczką zbierz nadmiar wina, po czym wypłukuj plamę dużą ilością wody. Jeśli nie jesteś w mieszkaniu, świetnie sprawdzi się też woda gazowana. Po dłuższej chwili namoczenia, potrzyj materiał, następnie włóż ubranie do pralki na standardowe pranie. Kolejnym sposobem na plamy z wina jest sól kuchenna. Ten produkt znajdziesz w każdej kuchni. Musisz posypać plamę dość dużą ilością soli i poczekać kilka minut, aż zacznie działać. Następnie wstaw pranie. Te sposoby świetnie poradzą sobie również z plamami po pomidorach, keczupie i marchwi.

Jak pozbyć się plam z tłuszczu?

Jeśli chcesz usunąć plamy z tłuszczu, musisz działać bardzo szybko. Wtedy zwiększasz szanse na całkowite pozbycie się zabrudzenia. Jeśli nie uda Ci się w porę usunąć plamy domowymi sposobami, musisz wybrać środki chemiczne, które poradzą sobie z tego typu zanieczyszczeniami. Ale najpierw spróbuj, jak najwięcej ściągnąć tłuszczu na ściereczkę. Następnie wlej do zlewu wrzącą wodę i zanurz brudną część. Dodaj do wody płyn do mycia naczyń i miarkę proszku do prania. Poczekaj chwile, następnie upierz ubranie w wysokiej temperaturze. Jest to niezawodny sposób, który działa zawsze. W bardzo trudnych zanieczyszczeniach, możesz powtórzyć czynność. Płyn do naczyń ma działanie odtłuszczające.